מאמרים

דף הבית » מאמרים » איך לבחור אוכל איכותי לכלב?

איך לבחור אוכל איכותי לכלב?

מאות סוגים של מזונות לכלבים זמינים בחנויות וברשתות השיווק, מה שעשוי להקשות עלינו להבין איך לבחור אוכל איכותי לכלב. אולם, עם מעט מידע ניתן לדעת כיצד לענות על צורכי הכלב ואיך לבחור לו את המזון בצורה מושכלת.

אז איך לבחור אוכל איכותי לכלב?

כדי לענות על השאלה הזו, עלינו לדעת מה נכון לתת לכלב שלנו. וברגע שכל המידע הנחוץ לבחירת המזון הטוב ביותר לכלב יהיה מסודר אצלנו בראש, בחירת המזון תהיה קלה ופשוטה יותר.

במאמר זה מינינו את הנושאים החשובים ביותר בבחירת מזון לכלב שלכם.

דבר ראשון יש לבדוק מה הווטרינר שלכם ממליץ

תמיד מומלץ להתייעץ עם הווטרינר כאשר בוחרים אוכל איכותי לכלב. כי ווטרינר מקצועי יוכל להנחות כיצד לפעול ואיזה סוג מזון כדאי לתת לכלב.

בנוסף, מומלץ לשים לב להתנהגות הכלב ולשאול את השאלות הבאות:

כלב חושב על אוכל
  • האם הכלב אוכל את המזון שנרכש עבורו?
  • האם הוא סובל פתאום מעודף נשירת פרווה?
  • האם סובל מעור שומני מדי?
  • האם הכלב סובל מבעיות שינה?
  • האם הוא מראה סימנים של אלרגיה?

יש לפנות לפנות לווטרינר ובמידת הצורך אף ימליץ על מזון היפואלרגני.

מה לעשות אם הכלב אלרגי למזון?

לפני שקונים יש לבדוק את חומרי המילוי במזון

כפי שציינו, קודם כל חובה לוודא ולברר אצל הוטרינר המשפחתי, ולבדוק האם לכלב יש אלרגיות או רגישויות לרכיבי מזון מסויימים.

הרי לא מעט סוגי מזונות לכלבים, בעיקר הזולים מביניהם, מכילים חומרי מילוי שונים, כמו תירס או דגנים שונים אחרים אשר שנועדו לתת למזון הכלבים את צורתם.

כל עוד אין לכלב אלרגיה לדגנים הללו, הם יכולים להיות תוספת נהדרת, אך הם לא יכולים להיות המרכיב העיקרי בתזונה של הכלב.

בנוסף, יש לבדוק אם תווית מזון הכלבים ברורה

תוויות המזון שמצויות על גבי אריזות המזון צריכות לפרט את כל הרכיבים ולתת די מידע בכדי שניתן יהיה לבחור את המזון המתאים לכלב, בהתאם למשקל, לסוג ולגיל שלו.

המרכיבים רשומים בסדר מסוים. אלו שמופיעים ראשונים מצויים בכמויות גדולות יותר, כך שאם מצוין עוף כמרכיב ראשון, ניתן להבין שהמרכיב העיקרי במזון הוא עוף.

על גבי התווית ניתן למצוא גם את אחוזי החלבון, השומן והסיבים שהמזון מכיל. קיימת דרישה מינימלית לחלבון ושומן וכמות מקסימלית לסיבים גולמיים.

אז כמה חלבון כלב צריך לאכול?

קיים דיון בקהילת חיות המחמד בשאלה, האם הכלב הוא טורף או לא. אך דבר אחד בטוח – כלבים זקוקים להרבה חלבון, ולכן המרכיב העיקרי במזון שלהם צריך להיות בשר.

הכוונה היא לעוף, בקר, ברווז וכדומה, ולא לתחליפי בשר, ולכן יש לוודא שזהו המרכיב הראשון שצריך להופיע ברשימת רכיבי המזון על גבי התווית.

האם הכלב זקוק לוויטמינים ומינרלים?

הוויטמינים והמינרלים מועילים לכלבים ומסייעים לתפקוד תקין של מערכות גופם. מזון איכותי לכלבים בדרך כלל מכיל מגוון של וויטמינים ומינרים.

אם רצית לדעת איך לבחור אוכל איכותי לכלב, השמות המוזרים, כמו בטאין הידרוכלוריד לדוגמה, המצויים על גבי התווית לא צריכים להבהיל אותך.

אם יש לכם ספק באשר לסוג הרכיבים, ניתן תמיד להתייעץ עם יועץ התזונה של חנות החיות שלנו. באשר לרכיב זה, מדובר בתומך לעיכול חלבונים שמסייע למטבוליזם של הכלב.

האם מזון איכותי לכלבים כולל גם נשנושים?

מזון איכותי לכלבים יכול לכלול גם חטיפים לכלבים. ישכיום מבחר ענק של חטיפים החל מביסקוויטים ועד לחטיפים דנטליים, ששומרים על בריאות החניכיים ומסייעים לנקות את שיני הכלב.

מומלץ לבחון אילו חטיפים הכלב מעדיף ולבחור חטיפים איכותיים שמכילים ירקות או מבוססים על חלבון איכותי.

אוכל איכותי לכלבים - ספידי-פט
מאמרים נוספים
סל הקניות שלי
Sidebar
Start typing to see products you are looking for.
דילוג לתוכן