משלוח חינם בקנייה מעל 150 שח וגם משלוח עד הבית תוך יום

מאמרים

מאמרים » פרוביוטיקה לכלבים – האם יעילה ואיך משתמשים בה?

פרוביוטיקה לכלבים – האם יעילה ואיך משתמשים בה?

פלורת המעיים של הכלב שלכם זקוקה לחיידקים ידידותיים, שיסייעו לו לעכל את המזון, לחזק את מערכת החיסון, להיאבק בזיהומים ולהיטיב עם בריאותו, במיוחד כאשר חלים שינויים במיקרובים שמאכלסים את המעי, מה שעלול לגרום להיווצרותן של מחלות שונות. האם פרוביוטיקה לכלבים יעילה באותה מידה שבה היא יעילה לבני אדם?

אילו בעיות בריאותיות עלולות לצוץ, ומה הסיבות לכך?

הבעיות הבריאותיות שעלולות לצוץ כוללות שלשול, אלרגיות, השמנה, גזים, נפיחות וכאב בטני, בריאות כללית ירודה, התכווצויות וריח רע מהפה.

השינויים הללו יכולים לנבוע משימוש באנטיביוטיקה, שינויי תזונה, גמילה, לחץ, זיהומים, טפילים, תזונה עתירת פחמימות ואכילת מזון לא טרי או מקולקל.

אם נראה לכם שהכלב שלכם חולה לעיתים קרובות, זה עלול לנבוע משינויים בפלורת המעי. מומלץ להתייעץ עם הווטרינר ולבחון את האפשרות להוסיף פרוביוטיקה לכלבים לתפריט היומי.

הנכם מוזמנים להיכנס אל חנות הכלבים שלנו ולהשתמש בסינון המוצרים המורחב!

אילו סוגים של פרוביוטיקה לכלבים תוכלו למצוא?

חנות החיות ספידי-פט מאפשרת לחפש מילים במערכת הסינון ולקבל תוצאות מדויקות, לדוגמא כאשר מחפשים "פרוביוטיקה", בין המוצרים המובילים תוכלו למצוא:

לכלבים יש בדרך כלל סוגים מסויימים של חיידקים ידידותיים במעיים, להלן:

 • לקטובצילוס אסידופילוס
 • לקטובצילוס קייסי
 • Bifidobacterium breve
 • Enterococcus faecium
 • Bifidobacterium lactis

כדי לשמור על כמות נאה של חיידקי מעי אלו, יש לספק פרוביוטיקה לכלבים באמצעות חומרים מזינים שמצויים במזון, אבקות או כדורים.

כלב אוכל נקניקייה עם פרוביוטיקה לכלבים

חלק מהמזונות שמיוצרים לכלבים מכילים תוספת פרוביוטיקה. בדרך כלל מתן פרוביוטיקה לכלב באמצעות המזון היא הדרך הקלה ביותר. אולם, מאחר וחיידקי המעי רגישים לטמפרטורה, אוויר ולחות, אופן הכנת המזון, האחסון שלו והוספת הפרוביוטיקה הנן משמעותיות.

יש שיבחרו לתת לכלבם כמוסות פרוביוטיות שמוסתרות בקערת המזון של הכלב. עבור כלבים בררנים, או כאלו שמתקשים לצרוך כמוסות אלו, קיימים גם חטיפים לכלבים שנחשבים פינוקים פרוביוטיים. אלו עשויים לתת לכלב שלכם גם פינוק טעים וגם תוספת בריאותית. 

אחד מחטיפי הפרוביוטיקה המוכרים והפופולריים שקיימים כיום הוא חטיף פרוביוטיקה דייג'סט שהנו דמוי עצם, נטול דגנים ונחשב גם לחטיף דנטלי, שיעיל לשמירה על בריאות הפה, החניכיים והשיניים של הכלב.

היתרונות של מתן פרוביוטיקה לכלבכם

מאזן בריא של חיידקים חשוב לכלבים בריאים. מחקרים מראים כי מתן חיידקים ידידותיים לכלבכם יכול לסייע בשיפור הדברים הבאים, לפרוביוטיקה יתרונות רבים שיכולים לסייע לכלבכם:

 • עיכול מזון
 • יצור ויטמינים
 • ספיגת מינרלים
 • שמירה על מערכת חיסונית חזקה.
 • מניעת מצבים כמו שלשול, גזים, השמנה, ריח רע מהפה ואלרגיות.

חשוב לדעת כי למרות שיש מחקר על שימוש בפרוביוטיקה בבני אדם, אין הרבה מחקרים על שימוש בפרוביוטיקה בכלבים. 

מה חשוב לדעת לפני שנותנים לכלב פרוביוטיקה?

יש מספר דברים שחשוב לקחת בחשבון לפני שנותנים לכלב פרוביוטיקה:

 1. פגיעה באיכות של הפרוביוטיקה של כלבכם – כאמור לעיל, הפרוביוטיקה רגישה לטמפרטורה, אוויר ולחות. מומלץ לשמור מזון שמכיל פרוביוטיקה בצנצנת סגורה באזור מוצל ויבש. כדורים וכמוסות מומלץ לאחסן במקרר.
 2. קיימים מספר סוגים שונים של פרוביוטיקה – ישנם סוגים שונים של פרוביוטיקה. הקפידו לקרוא את התווית כדי לדעת איזה סוג אתם נותנים לכלב שלכם כדי לוודא שזה הסוג הנכון שהומלץ על ידי הווטרינר.
 3. מצבים בהם הפרוביוטיקה לא ראויה יותר לשימוש – לפרוביוטיקה יש תאריך תפוגה. הקפידו לתת לכלבכם פרוביוטיקה רק לאחר שווידאתם שהיא מותרת לשימוש.
 4. השפעות תזונתיות על פלורת המעיים של הכלב שלכם – תזונה עתירת פחמימות יכולה להשפיע על פלורת המעיים של כלבכם. שוחחו על תזונת כלבכם עם הווטרינר, ובדקו האם נדרשים שינויים כלשהם.
כלב חמוד לאחר צריכת פרוביוטיקה לכלבים
מאמרים נוספים
קטגוריות
סל הקניות שלי
Sidebar
Start typing to see products you are looking for.
דילוג לתוכן